skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Porady, serwis, tuning i projekty realizowane przez JHM

skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Postprzez Jarek_A » 28 października 2013, o 10:47

Jezdze civiciem z K20, mam szpere plytkow kaaza od roku. Skrzynie zalalem gestym olejem zalecanym przez producenta. Problem w tym, ze skrzynia chodzi ciezko, slychac synchronizatory przy szybkich zmianach. Nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy moze jeden z czynnikow sprzyjajacych, zaczela mi wypadac 2jka ostatnio i musialem oddac skrzynie do naprawy. Z tego co czytalem Honda zaleca jazde na MTFie, ktory ma rozne dodatki majace dobry wplyw na prace skrzyni biegow. Bardzo chetnie bym znowu wlal MTF do skrzyni. Czy ktos sie orientuje jak MTF wplynie na prace/zywotnosc szpery plytkowej? Moze ktos ma jakis inny sprawdzony olej, ktory poprawi prace skrzyni i zadba o synchronizatory?
Jarek_A
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 października 2009, o 21:07

Re: skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Postprzez kenny » 28 października 2013, o 15:35

był już gdzieś na tym forum temat o tej skrzyni i płytce, poszukaj
- Machete nie wysyła SMSów!!! :D
http://trololololololololololo.com
Avatar użytkownika
kenny
TeamJHM
 
Posty: 3882
Dołączył(a): 30 października 2008, o 13:53

Re: skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Postprzez Jarek_A » 28 października 2013, o 23:35

No jest - dwa tematy nizej, ale nie odpowiada na glowne pytanie ktore zadalem - czy mozna jezdzic na mtfie i jakie beda tego ewentualne skutki.
Jarek_A
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 października 2009, o 21:07

Re: skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Postprzez lukasz4d » 30 października 2013, o 09:54

no to ja odpowiem - mozna jezdzic nawet na wodzie ;-p tylko krótko - zart oczywiscie
MTF jest za rzadki do plytki niestety musisz lac olej 70w140 badz podobny.
Moge Ci powiedziec z doswiadczenia: zalałem plytke Milersem i strasznie glosno pracowała na cieplym oleju: strzelała parskala dosłownie armagedon.
Ostatnio leje Motula i jest o niebo ciszej.
Wiec masz plusy z plytki ze lepsza trakcja a minusy z oleju jak zimny i gesty - glosna praca łozysk i reszty.
Ale cos za cos.
Najlepiej dawac w palnik dopiero na cieplym oleju w skrzyni.
No i wymiana plytek tak czy tak Cie dopadnie - nie zrobisz na nich 100tys km :( uzywajac szpery do tego do czego jest stworzona ;-p

Pozdro
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lukasz4d
TeamJHM
 
Posty: 2029
Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 11:00

Re: skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Postprzez Jarek_A » 30 października 2013, o 17:49

ok dzięki
Jarek_A
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 października 2009, o 21:07

Re: skrzynia ze szperą płytkową, a zwykły MTF

Postprzez rem36 » 31 października 2013, o 18:15

Ponadto mtf sie przegrzewa przy upalaniu, na gestym oleju jest to znacznie mniej intensywne . Ciezko mi pwoiedziec o ile dokadnie syncha sie szybciej zurzywaja ale napewno dramatu nie ma, a jak olej dobrze rozgrzany to mysle ze moze meic to nawet pozytywny wplyw , furia jezdzil chyba dwa sezony i synchra byly caly czas dobre, a ty sandal chyba ze 3-4 razy trzeci bieg zmieniales :D pozatym na milersie strzelala bo byla "nowa".
Wypadanie 2 nie jest wynikeim zurzycia samego synchronizatora, co najwyzej skutkiem jazdy z niesprawnym synchrem ale czesciej wynkiem sposobu przebijania biegow.
Faster you are, slower life goes by.
Obrazek
Avatar użytkownika
rem36
Moderator
 
Posty: 3644
Dołączył(a): 2 kwietnia 2008, o 23:17


Powrót do Porady i projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron