Panewki korbowe d16z6

Porady, serwis, tuning i projekty realizowane przez JHM

Panewki korbowe d16z6

Postprzez Loobo » 27 maja 2013, o 11:59

Panowie pytanko mam:

moje d16z6 nie jest najnowsze, wiec postanowilem zajac sie troszke panewkami. Mam kilka pytan:

1. czy warto wymienic same panewki korbowe bez glownych? Same korbowe mozna wymienic bez wyjmowania silnika.
2. czy na poczatek odpiac jedna korbe, wyjac panewki i ocenic czy sa ok, jesli ok to zostawic?
3. panewka ktorego korbowodu najczesciej dostaje najbardziej i najszybciej sie obraca? Ta od strony skrzyni?
Avatar użytkownika
Loobo
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 maja 2011, o 13:23

Re: Panewki korbowe d16z6

Postprzez lukasz4d » 27 maja 2013, o 12:54

1. zalezy od zuzycia. da sie na aucie.
2. ocenic mozna wszytskie i wymienic zuzyte
3. tu teori jest tyle co ludzi. zuzyta sie obraca szybciej ;-p mamy od tego specjalistow hehe. ta od skrzyni ma najdalej do popmy olejowej i jest teoria ze ma najszybciej do oberka - ale czy to tylko teoria ....

najwzniejsze zeby dobrac odpowiednie kolory i z czapki
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lukasz4d
TeamJHM
 
Posty: 2029
Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 11:00

Re: Panewki korbowe d16z6

Postprzez Loobo » 3 czerwca 2013, o 19:28

Dzieki za odp.

Wymienilem te korbowe na te miekkie ACL, czyli Duraglide. Wyczytalem, ze sa wytrzymalsze na dlugotrwale spadki cisnienia oleju (czyli np w zakrecie na slicku :) ).
Na razie zalalem mineralnego Mobila na docierke, aczkolwiek od wielu ludzi mozna sie dowiedziec, ze panewek w nominale nie trzeba wogole docierac. Prawda to?

Stare mialy oznaczenia zielone (napis d2e) i czerwone (napis d2c) i wygladaly tak:

Obrazek
Avatar użytkownika
Loobo
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 maja 2011, o 13:23


Powrót do Porady i projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron